Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !User:      Hasło:     

MENU


Kategorie


FACEBOOK


PROGRAMY


Torrent: Luke Dittrich - Eksperyment Opowieść o mrocznej godzinie w dziejach medycyny (2018) [ebook PL] [epub mobi pdf azw3]
Dodał:  8fd415bf
Data: 11-02-2019
Rozmiar: 5.93 MB
Seed: 0
Peer: 0
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria:  E-Booki

Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 18
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-11 08:42:11

OPIS:Luke Dittrich
Eksperyment. Opowieść o mrocznej godzinie w dziejach medycyny
kategoria literatura faktu
[ebook PL]
format [epub mobi pdf azw3]

premiera 12 lutego 2018Jedna z najważniejszych książek non-fiction ostatnich lat.

Wstrząsająca opowieść o cienkiej granicy między medycznym eksperymentem a zbrodnią.

,,Człowiek nie jest z pewnością gorszy jako zwierzę doświadczalne, tylko dlatego że umie mówić" /Paul Bucy, amerykański neurochirurg/

Historia tego, jak nauka korzystała z nieetycznych narzędzi, jest długa. Zbrodnia często służyła rozwojowi medycyny, a medycyna czasem pomagała w zbrodni. Przejmująca książka Luke'a Dittricha podejmuje aktualny temat granic, których nauka nie powinna przekraczać, ale nieustannie robi to w imię postępu.

Henry każdego dnia zaczynał życie od nowa. Miał tylko dwadzieścia siedem lat, kiedy odebrano mu pamięć. Poddano go eksperymentalnej terapii, mającej wyleczyć epilepsję. Lekarze wycięli mu część mózgu, w wyniku czego utracił możliwość zapamiętywania i tym samym tożsamość. Przez następne kilkadziesiąt lat był tylko bezwolnym przedmiotem badań. Nawet po śmierci nie zaznał spokoju: sekcja jego mózgu była w 2006 roku transmitowana w sieci, gdzie obejrzało ją ponad 3 miliony widzów. Henry przeszedł do historii jedynie jako ,,Pacjent H.M.", nie jako człowiek, a to jemu zawdzięczamy podstawy współczesnej wiedzy o mózgu. Książka Luke'a Dittricha opowiada jego historię i przywraca mu człowieczeństwo.

Bestseller ,,New York Timesa" uznany za jedną z najlepszych książek roku przez m.in. ,,The Washington Post", ,,New York Post", ,,Wired", NPR, ,,The Economist", ,,New York" i ,,Kirkus Reviews".
Książka została wyróżniona PEN/E.O. Wilson Literary Science Writing Award I Los Angeles Times Book Prize.

DETALE TORRENTA:[ ]
Podziękowania,
 
Komentarze